Kiadványok

kiadvanyok

 

Kuritárné Szabó Ildikó: Borderline Személyiségzavar - Tünettan, etiológia, terápia

2008, 2016 Budapest, Medicina. ISBN 978 963 226 121 8

borderline-konyv-1 borderline-konyv-2

A Borderline és Trauma Munkacsoport megalakulásának szakmai előzményének tekinthető, hogy 2008-ban megjelent Dr. Kuritárné Dr. Szabó Ildikó első hazai összefoglaló monográfiája borderline személyiségzavar témában. A kötet nélkülözhetetlenségét igazolja, hogy 2016-ban második kiadására is sor került a Medicina Kiadó gondozásában.

A magyar szakirodalomban ez az első könyv, mely széles körű és korszerű összefoglalót nyújt a borderline személyiségzavarról, erről az egyre gyakoribbá váló kórképről. A kötet a nagy klasszikusok mellett számos, itthon jószerével ismeretlen irányzatot is bemutat. Sok szempontból láttatja a beteget és betegségét, részletesen tárgyalja a tünettant, kórlefolyást, prognózist, a társuló zavarokat. Áttekinti a kórkép kialakulásának okait és patomechanizmusait, ennek biológiai, lélektani és szociokulturális vonatkozásait, differenciáldiagnosztikáját és pszichodiagnosztikáját, továbbá bemutatja a borderline betegekkel folytatott terápia speciális nehézségeit, és rendszerezi az egyes pszichoterápiás irányzatok megközelítésmódjait. Nem ajánl üdvözítőnek vélt elméletet és terápiás gyakorlatot, hanem lehetővé teszi a sok szempontú, rendszerezett elméleti tájékozódást, s ezáltal a teljesebb megértésen alapuló hatékony gyógyítás lehetőségét. Az elméleti anyagot rövid esetrészletek egészítik ki.

A tartalomjegyzék itt tekinthető meg

A kötet fogadtatása a Recenziók oldalon található.

 

Kuritárné Szabó Ildikó, Tisljár-Szabó Eszter (szerk.): Úgy szerettem volna, ha nem bántottak volna – A családon belüli gyermekkori traumatizáció: elmélet és pszichoterápia.

2015, Oriold és Társai Kft. Budapest ISBN 978-963-9771-34-5

ugy-szerettem-volna-konyv

A Debreceni Egyetem Magatartástudományi Intézetében oktató kutatók elméleti tudása és a Borderline és Trauma Munkacsoport klinikus tagjainak gyakorlati tapasztalata ötvöződik abban a kötetben, amely a családon belüli elhanyagolás, az érzelmi, a fizikai és a szexuális bántalmazás lélektani, társas, egészségügyi és neurobiológiai következményeit írja le több szempontú megközelítéssel. A kötet célja, hogy segítséget nyújtson az áldozatok gyógyulásában közreműködő szakemberek számára, így a könyv a traumalélektan alapművének is tekinthető a magyarul hozzáférhető szakirodalmi repertoárban.

A tartalomjegyzék itt tekinthető meg

A kötet megjelenései

Könyvbemutató a Magyar Pszichiátriai Társaság XIX. Vándorgyűlésén (Szeged, 2015. január 28-21.)

Könyvbemutató az Írók Boltjában (Budapest, 2015. február 17.)

 

A kiadóval és szerzőkkel készült beszélgetés

 

Nyírő Gyula Díj a Magyar Pszichiátriai Társaság XXI. Vándorgyűlésén (Siófok, 2017. január 26-28.)

Az Úgy szerettem volna, ha nem bántottak volna kötet kivívta a pszichiáter szakma elismerését és elnyerte a rangos Nyírő Gyula díjat, mely az elmúlt naptári évben külföldön vagy itthon megjelent legjobb kézikönyv, monográfia szerzőjének vagy szerkesztőjének adható évente. A kitüntetést a kötet létrejöttét megálmodó és szakmailag felügyelő szerkesztő, Dr. Kuritárné Dr. Szabó Ildikó vette át.

 

A kötet fogadtatása a Recenziók oldalon található.

 

Trauma-eredetű disszociáció – Elmélet és terápia, szerk: Kuritárné Szabó Ildikó, Molnár Judit, Nagy Anikó, A pszichológia gyakorlata sorozat, Oriold és Társai Kiadó, Budapest, 2018

ISBN 978-615-5443-81-7

disszborito

A munkacsoport tagjai által fordított és szerkesztett kötet egyrészt a téma nemzetközi szakirodalmának klasszikusait tartalmazza, másrészt saját klinikai tapasztalatokat oszt meg a még mindig kevésbé ismert disszociatív jelenségekkel kapcsolatban. Olyan klinikai és empirikus tanulmányok gazdag tárházát kínálja, amely jelentősen gyarapítja mind a gyakorló, mind a még képzésben lévő szakemberek, vagy a mentális egészségügy bármely területén dolgozók tudását.

A kötet bemutatására a munkacsoport szervezésében megrendezésre kerülő Komplex Trauma-eredetű Disszociáció Konferencián került sor 2018. május 11-én Debrecenben.

A tartalomjegyzéket ide kattintva tekintheti meg.